Google Drive'da Korunan PDF dosyalarını indirin

Google Drive’da Korunan PDF dosyalarını indirin

Bugün bir arkadaşımız çalıştığı ders ile alakalı olarak paylaşılan PDF’i indiremediğini ve yazdıramadığını söyledi. Tek tek ekranın fotoğrafını çeken çeşitli yazılımlar vs. var; ancak kitap sayfa sayısı olarak çok yüksek olduğundan bunu yapmak mümkün değildi. İnternette de bazı araçların çalışmadığını gördüm ve bir sitede şu yöntemi keşfettim.

İşleme başlamadan önce tüm PDF dosyasının sayfalarını kontrol edin. Aksi halde ilk sayfalar yüklendiğinden aşağıda gerçekleştireceğiniz işlemde sadece yükleme yapılan sayfaların görüntüleri ile PDF oluşacaktır. Bu sebeple PDF sayfasını baştan sona gezin ekrana tamamen yüklenmesini sağlayın. Ardından…

İlk olarak Google Chrome veya Chromium tabanlı tarayıcılarınızdan Geliştirici Araçlarını açın. F12 tuşuna basarak bu aracı açabilirsiniz.

Google Drive'da Korunan PDF dosyalarını indirin
Google Drive'da Korunan PDF dosyalarını indirin

Console sekmesini tıklayın. Ardından ise komut ekranına aşağıdaki javascrip kodunu girin ve enter tuşuna basın. Bu kod ile PDF dosyasının ekran görüntüleri alınarak tek bir pdf dosyası elde edilecek ve “download.pdf” adında dosya bilgisayarınıza indirilecektir.

Google Drive'da Korunan PDF dosyalarını indirin
let jspdf = document.createElement("script"); jspdf.onload = function () { let pdf = new jsPDF(); let elements = document.getElementsByTagName("img"); for (let i in elements) { let img = elements[i]; console.log("add img ", img); if (!/^blob:/.test(img.src)) { console.log("invalid src"); continue; } let can = document.createElement('canvas'); let con = can.getContext("2d"); can.width = img.width; can.height = img.height; con.drawImage(img, 0, 0, img.width, img.height); let imgData = can.toDataURL("image/jpeg", 1.0); pdf.addImage(imgData, 'JPEG', 0, 0); pdf.addPage(); } pdf.save("download.pdf"); }; jspdf.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/jspdf/1.5.3/jspdf.debug.js'; document.body.appendChild(jspdf); 

Video:


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

“Google Drive’da Korunan PDF dosyalarını indirin” için 2 yanıt

 1. Google Drive
  de

  Yalnızca 5 sayfa kaydediyor, nasıl kaydettiği sayfa sayısını arttırabiliriz?

  1. Google Drive
   webtutkusu

   Merhabalar,

   Drivedan tüm sayfaları görüntüleyin hepsinin yüklendiğine emin olduktan sonra komutu çalıştırın. Olacaktır. Ben de ilk zamanlar test ettim eksikliklerin olduğunu gördüm. Sayfaların ekrana yansıdığını gördükten sonra tekrar denediğimde hepsi kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir