Metaingilizce (Metanet) Tecrübem - 1

Metaingilizce (Metanet) Tecrübem – 1

Öncelikle ilk canlı yayına katılıp baştan sona dinlemiş ve sisteme hakim biri olarak edindiğim fikirlerdir. Bu sadece bir ön yargıdır. Çünkü henüz eğitim aşaması başlamadı. Paylaşımım tamamen objektif zeminler üzerine kuruludur. Yanıt hakkı mevcuttur.

Üniversite hayatımın sona ermesi, mesleğimdeki çeşitli hak sürecinin dolması ile birlikte meslek değiştirme; İngilizce bilgimi ve seviyemi geliştirme amacı ile Udemy’de çeşitli eğitimler satın alıyorum. Doğal olarak en çok kullandığım sosyal medya platformu olan Instagram’da da İngilizce-Türkçe paylaşım yapan sayfaları takip ediyorum. Bazı sayfalar aşırı şekilde kitap veya trendyol reklamı yaptığından liste dışı oluyorlar. Metanet çok reklam yapmadığından dikkatimi çekti ve takip ettim. Bu süreçte birkaç kurs merkezi ile de görüştüm. Hatta kariyer.net’te bir eğitim merkezinin 8 kur için sadece bir kere ödeme ile 1900 TL ile öğrenci kaydı gerçekleştirdiği duyurusunu da görmüştüm. Ancak iddialı oluşundan dolayı metanet 1 aylık İngilizce Kampına başvurdum.

METANET EKİBİ KAYIT İÇİN ARADI

İlk başta diğer bootcamplarda olduğu gibi uygun musunuz değil misiniz onun görüşmesi için aradık deyip neden yabancı dile ihtiyacımız olduğunu konuştuk ardından kayıt olma süreci geldi. 3000 TL yerine %50 indirim var 1400 küsür lira dediler. Ben sayfalarındaki farklılığa vurgu yaptıklarından bir deneyelim dedim. Bu süreçte bana “4 kişilik kontenjan kaldı, sonraki süreçte bu fiyatı bulamazsınız” dediler. Ben genelde bu sözü duyunca ağır konuşur kapatırım. “Kendilerine yanlış anlamayın ama birisi beni kontenjan ile sınadığında ben bunu tehdit olarak algılıyorum. Karşı tarafa sesimi yükseltip kapatıyorum dedim. ” haklısınız insanlar tepki gösteriyor diyerek tiyatrolarına devam ettiler. Rollerini güzel oynadılar. Telefonu kapatmadan attıkları link ile ödeme yapmamı istediler ve kayıt oldum. Ertesi gün metanetingilizce instagram sayfasında son 5 kontenjan paylaşımı yapıldı. Sayfaya güven zedelediklerini içeren bir mesaj attım. Görmediler bile.

TANIŞMA DERSİ ERTESİ GÜN

27 Mart 2022 Pazar günü akşam saatlerinde WhatsApp’tan mesaj geldi. Telegram grubuna kayıt olmamız gerektiği belirtilerek davet kodu verildi. 28 Mart 2022 Pazartesi günü Tanışma Dersi Canlı yayını olacağı belirtildi. Buna da tepki gösterdim. İstanbul’da yaşıyoruz. Ertesi gün ders var diyerek nasıl insanların hazır olmasını bekleyebilirsiniz.

PERŞEMBELERİ CANLI ETKİNLİK

Perşembe günleri yaklaşık 1 saatlik Canlı Zoom etkinliği ile grup çalışması yapılarak kursiyerlerin birbirleri ile konuşması planlanıyor. Tabi diğer süreçlerde günü gününe sistem üzerinden bireysel olarak insanlar ders çalışıyorlar ve verilen ses kaydı, video görevlerini gerçekleştiriyorlar. Verilen ödevlerin telegram sayfasından paylaşılması isteniyor. Bunu metanet hoca ben “tek başımayım 100’ü aşkın kursiyerin içeriğini tek tek alamayız telegram üzerinden bir yerde toplamak etkileşim açısından daha iyi olur buradan kontrol edebiliriz” şeklinde duyuruyor. Gerek canlı derste gerekse sistemdeki derste izahı bu şekilde. Kendileri sanırım KVKK’dan habersizler. Herkesin videosunun veya ses kaydının bence gruptan atılması çok sakıncalı.

NASIL BİR KONTENJAN

Yukarıda KVKK demişken, MetaIngilizce sayfası tarafından paylaşılan daha doğrusu repost edilen Story’de ismimi gören bir arkadaş benden rica ederek görüşlerimi sordu. O arkadaşı arayan görevliler 2 seviye atlarsınız biri bir cümle kurmuşlar. 40 kişilik kontenjandan bahsetmiştler. Bana kayıt esnasından kontenjan numarası yapan ekip için yorumu size bırakıyorum. Bugün metaingilizce sayfasından bir duyuru yapılarak 10 kişi daha kabul edileceği bildirildi. Şuan telegram grubumuzda 138 kişi var. Aşağıda telegram görüntüsü mevcut. Ben kişilerin adları belirli olmasın diye bazı bölümleri sildim:

Metaingilizce

Neden bu yazıyı yazdım?

Ücretsiz bootcampların büyük kısmında ince elenip sık dokunuyor adaylar. Gerçekten kontenjana dikkat ediliyor. Metanet grubunda bize kontenjandan bahsederek kayıt aldılar. Kaydı hızlandırdılar; ama herkes kabul görüyor. Bugün bir arkadaş soru sorduğu için bu yazıyı yazdım. Tabiki Metanet hocamızın anlattığı üzere insanlar bireysel çalışacak, etkinlikler ortak olacak; ancak bizi bire bir takip edeceğini beyan eden hocamız nasıl 138 kişiyi (ilerleyen zamanlarda artacağını düşünüyorum) kendi söylediği gibi tek başına takip edebilecek? Bu nasıl olacak? Farklılık bu mu? Ben sayısal bölüm mezunu değilim. Mühendislik okurken sürekli tekrar yapa yapa sayısal derslerden geçtim. Bahsedilen çalışmanın özünde tekrar söz konusu. Yöntem buysa ne farklı? Telegram grubundan ses atmamız mı? Ücretsiz 3 farklı uygulama mı? 1 ay içerisinde 3 veya 4 kez yapılacak canlı etkinlik mi?

Yorumlar

“Metaingilizce (Metanet) Tecrübem – 1” için 5 cevap

 1. Metaingilizce (Metanet) Tecrübem - 1
  Aylin aksiy

  Merhaba bu kursa katıldınız mi? Bilgi verirmisiniz

  1. Metaingilizce (Metanet) Tecrübem - 1
   webtutkusu

   Merhabalar,

   Katıldığım için yazdım. Öneride bulundum ve kurstan atıldım. Eğitimi veren Metanet hoca öneri veya eleştiri kabul etmiyor.

  2. Metaingilizce (Metanet) Tecrübem - 1
   Aday

   Merhaba, siz katıldınız mı acaba?

  3. Metaingilizce (Metanet) Tecrübem - 1
   Aday

   Merhaba,
   Siz bu eğitimi denediniz mi acaba?

   1. Metaingilizce (Metanet) Tecrübem - 1
    webtutkusu

    Katıldım ama atıldım. Bunu yazma sebebimde Eğitimde istenen ödevlerin net olarak belirtilmemesiydi. Sizce 1 ayda muhteşem ilerleme mümkün mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir