Kategori: Blog

 • Okullara Güvenli İnternet Seminerleri

  Okullara Güvenli İnternet Seminerleri

  Türkiye genelinde Güvenli İnternet Merkezi; İlkokul, Ortaokul, Liselere, velilere ve öğretmenlere yönelik Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı Semineri vermektedir.

 • Google Drive'da Korunan PDF dosyalarını indirin

  Google Drive’da Korunan PDF dosyalarını indirin

  Bugün bir arkadaşımız çalıştığı ders ile alakalı olarak paylaşılan PDF’i indiremediğini ve yazdıramadığını söyledi. Tek tek ekranın fotoğrafını çeken çeşitli yazılımlar vs. var; ancak kitap sayfa sayısı olarak çok yüksek olduğundan bunu yapmak mümkün değildi. İnternette de bazı araçların çalışmadığını gördüm ve bir sitede şu yöntemi keşfettim.

 • natro'nun hacklenmesi ilk değil son olmayacak

  natro’nun hacklenmesi ilk değil son olmayacak

  Natro ve diğer tüm sunucu hizmeti veren firmalar, GSM operatörleri, bankalar, üniversiteler ve diğer kurumlar ilk kez hacklenmediler son da olmayacak. Bu yazıyı yazmamın sebebi son zamanlarda natronun hacklendiğini duyurmasıdır.

 • Bilge Adam yazılım .net eğitimi tecrübem

  Bilge Adam yazılım .net eğitimi tecrübem

  Kursun ilk çeyreğinde fayda alamayacağımı anladım; ancak yine de sabırla kursun sonunu bekledim. Bitirme projesi kısmına başladığımız için kurs hakkında düşüncelerimi yazmamın vakti geldi. Gerçekten sabırla eğitmenin ve Bilge Adam Akademi’nin hakkına girmemek için bekledim.

 • Netkent ve Denklik Soruları

  Netkent ve Denklik Soruları

  Netkent açıldığında ilk sene kayıt olan öğrencilerden biriydim. Yazılım Mühendisliği bölümüne kayıt olmuştum, aynı zamanda da İstanbul’da bir vakıf üniversitesinde örgün olarak Bilgisayar Mühendisliği okuyordum. İlk senemizde YÖDAK ile Netkent mahkemelik oldular ve eğitim o sene sekteye uğradı.

 • IIS'de Mysql-PHP hızlandırma

  IIS’de Mysql-PHP hızlandırma

  Windows Server 2016’da IIS üzerinde PHP çalıştırıyorum. DNS hizmetini de bu sunucu üzerinden veriyorum. Localhostta siteyi tararken site hızlı ancak projeye uzaktan erişenlerde sayfa biraz geç yükleniyordu. Bununla ilgili hızlandırma çözümünü aslında yanlışlıkla buldum.

 • Ücretsiz internet mesajıyla trojan bulaştırıyorlar!

  Ücretsiz internet mesajıyla trojan bulaştırıyorlar!

  Kaspersky uzmanları Anubis adlı Truva atının Haziran ayının başından bu yana Türkiye’de yoğun faaliyet gösterdiğini tespit etti.

 • 3 Türk, oyunlar için koku modülü geliştirdi: 'Amacımız gerçekliği artırmak'

  3 Türk, oyunlar için koku modülü geliştirdi: ‘Amacımız gerçekliği artırmak’

  Oyunlara koku vermek için yola çıkan 3 Türk gencin geliştirdiği TÜBİTAK’ın da desteklediği projeyle, oyunlardaki barut ve egzozun yanı sıra, deniz, kahve, çiçek ve baharat kokuları da bile hissedilebilecek. 4 büyük oyun firmasıyla görüşmelere başlayan ekibin geliştirdiği koku modülü, 2020 yılında satışa sunulacak.

 • Mühendislik öğrencilerine dijital davet!

  Mühendislik öğrencilerine dijital davet!

  Dünya genelinde 47 ülkede faaliyet gösteren interaktif reklamcılık kuruluşu IAB’nin (Interactive Advertising Bureau) Türkiye birimi IAB Türkiye, mühendislik öğrencilerine dijital dünyanın kapılarını açacak.